Hizmetler/ Elektrik ve Toprakalama Ölçümleri

Elektrik ve Toprakalama Ölçümleri

Kurumsal

Blog Pic

 

Periyodik Elektrik Tesisatı Kontrolleri

6331 sayılı İş Güvenliği Yasası çerçevesinde “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yılda bir periyodik olarak yapılması gereken “Elektrik Tesisatının Uygunluk Kontrolü, Topraklama Ölçümleriyle Topraklama Tesisatı Kontrolü, Yıldırımdan Korunma Tesisatı (Paratoner) Kontrolü” işlemlerinin periyodik kontrol işlemlerini firmamız bünyesinde yapıyoruz.

Elektrik Tesisatının Uygunluk Kontrolü

Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ve Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği kapsamında; elektrik tesisatlarının panoları, kablolarından oluşan tüm bileşenlerinin termal kameralar ve topraklama ölçüm elemanlarıyla kontroller sonucu, tesisatın uygunluk durumunun raporlanması hizmetidir.

Topraklama Ölçümleriyle Topraklama Tesisatı Kontrolü

Elektrik tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği gereğince; transformatör pano topraklamasından, makine gövde topraklamaları ve priz toprak hatları dahil elektriksel cihaz ve donanımların tamamının topraklama ölçümlerinin yapılarak raporlanması hizmetidir.

Paratoner Kontrolü

TS EN 62305 sayılı standart çerçevesinde ilgili kontrol ve ölçümler yapılarak raporlanması hizmetidir. Elektrik projeleri, yüksek gerilim işletme sorumluluğu gibi diğer elektrik mühendisliği hizmetleri de firmamız tarafından verilmektedir.